Jak dobrać dla znajomej marki kolektor danych, w interesujących cenach.

Jak dobrać dla znajomej marki kolektor danych, w interesujących cenach.

Kolektor danych Android to akcesorium, które zawiera ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Często określane jest również terminalem mobilnym. Wiemy jak w teraźniejszych czasach taki kolektor danych jest potrzebny w halach czy supermarketach. Bez niego produkcja trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niełatwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci potrafią one zliczać dane, zapisywać etykiety, filtrować towary wedle określonych wytycznych. Przeważnie jest używany do szukania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeżeli sprzedający nie wie czy konkretny towar jest dostępny np. buty może on ustalić błyskawicznie w sklepie czy konkretny towar jest na składzie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zazwyczaj swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj potrafimy podpiąć specjalne oprogramowanie magazynowe. Które nabyć kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android wyróżnia się przyjemnym interfejsem i łatwym sposobem poruszania się dla nabywcy. Jest on też utrzymywany przez producenta, więc wszelkie kłopoty są zawsze szybko usuwane. Możemy pozyskać kolektor danych z rozmaitym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze powszechnym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się świetnie przy rozmaitego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej stosowane są do pracy z niewielkich przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy czasu pracy. Można nimi odczytywać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów.

Wykorzystywane są w magazynach do kontroli przepływu towarów czy np. do monitoringu produkcji. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość wyświetlacza. Zwykle ma on od 4-5 cali, natomiast przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy dostać kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej powszechnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one ogromniej rozbudowane, posiadają kolorowy interfejs. Są wykorzystywane ze powodu na swoją wytrzymałość przez handlowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one trwałe ich głównym przeznaczeniem są magazyny i centra logistyczne. Są niesłychanie solidne na pył czy wilgoć i dostosowane do pracy przez bardzo duży termin.

Kolektor danych Android a pojemność akumulatora? To niezmiernie ważny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr pokazanej w mAh. Bardzo interesująca funkcja w wybranych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w czasie pracy. Jeśli mamy pomysł zakupić kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na drugie wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż urządzenie obowiązujące w jakimkolwiek markecie czy magazynie. Zatem przed nabyciem winniśmy dobrze określić parametry które winno mieć.