Czytniki kodów kreskowych najlepsze na rynku?

Czytniki kodów kreskowych najlepsze na rynku?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim czasie zrobił się niezwykle znanym urządzeniem. Służy on do umieszczania danych z kodów kreskowych. Jest on zwykle używany w supermarketach, markach, bibliotekach, lecz też w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na przewodowe lub bez kabla. Natomiast odczytywanie informacji możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie używa światło LED. Aby kod kresowy został odczytany należy położyć go jak najbliżej czytnika. Wiele osób uważa, to za wielką wadę i woli nabyć bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich zaletą jest na 100% niewielka cena oraz solidna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje używa się tu laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a wtedy przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Wielką zaletą jest tu możliwościowy czytania kodów kreskowych z sporych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być również jedno jak i wielokierunkowe. Są one jednak niezwykle podatny na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki dobrać? Wszystko tutaj zależy w jakim środowisku pracujemy. Jeśli działamy w sklepie czytnik kreskowy może być przewodowy. Nie będzie on przeszkadzał nam pracy, bo i tak przecież cały czas stoi przy kasie. Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Używane są głównie w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został dobrze zaczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest prawdopodobnie najbardziej powszechny i w kilku branżach niezastąpiony. Działa on na zasadzie połączenia bluetooth. Ma doskonale wyprofilowaną rączkę pod jaką znajduje się intuicyjny guzik. Są one kosztowniejsze ale o wiele bardziej wydajne od czytników przewodowych. Bardzo opłacalnym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on szczególnie dla osób, jakie muszą posiadać dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra skanera wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych doskonale sprawdzą się w składach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to oczywiście przemysłowe.

Są one trwałe i odporne na niewysokie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, jakie są nie za bardzo czyste lub w ograniczony świetle. Jeśli chcemy zakupić czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli pracownik musi przenosić się po biurze powinien mieć oczywiście czytnik bez kabla. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwoli nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku zaczytywania trwałego i bez kabla będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze mieć zapasowe. Dlatego w tym wypadku świetnym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem dodatkowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do laptopa i zapisanie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy mieć specjalną aplikację, która pozwala odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.